Řešení daňových sporů

Počet daňových sporů po celém světě narůstá, efektivní poradenství je proto klíčové.

Vlády po celém světě se stále více zaměřují na boj proti krácení daní a s tím narůstá počet daňových sporů s obchodními korporacemi. Témata související s přeshraničním zdaněním, například převodní ceny, jsou hlavním důvodem vzniku těchto sporů, neboť nová legislativa vytváří prostor pro "šedé" oblasti a s tím související vznik precedentních případů. Daňové spory se tak stávají běžnou věcí těch obchodních korporací, které musí řešit komplexní daňové situace.

Náš přístup

V dnešním podnikatelském prostředí narůstá počet daňových kontrol iniciovaných daňovými úřady. Daňová legislativa se zpřísňuje a komplikuje, společnosti proto musí udělat vše pro to, aby se vyhnuly sporům. Naším cílem je předcházet daňovým sporům pomocí komplexního poradenství, které je zaměřeno na řešení rizik.

Pokud však dojde k daňovému sporu, poskytneme vám konzistentní podporu během celého složitého procesu, který může trvat i několik let.

Naše týmy specializované na lokální daňové spory disponují rozsáhlými znalostmi celého procesu a související administrativy, což může zásadně ovlivnit výsledek sporu. V oblastech jako jsou převodní ceny či cla těží z naší globální expertízy.

Naše služby

Mezi naše služby patří:

  • poradenství orientované na rizika s cílem minimalizovat možnost daňového sporu,
  • poskytování lokální asistence při řešení daňových sporů,  
  • poradenství týkající analýzy rizik / výhod iniciování sporu s daňovým úřadem.

Naši lidé

Členy našich lokálních týmů jsou i bývalí zaměstnanci daňové správy, kteří přispívají svými cennými zkušenostmi.

Žádost o nabídku