Globální daňové úlevy a pobídky

Globální přístup s maximálními daňovými výhodami.

Daňové úlevy a pobídky často významně nastartují růst společnosti a podpoří její aktivity v oblasti inovací a výzkumu a vývoje. Ve většině zemí světa zaštiťuje danou úlevu město, kraj nebo stát. Náš globální tým vám pomůže najít nejvhodnější program podpory, jakož i další potenciální zdroje financování. Pomůžeme vám také s předkládáním žádostí o danou formu podpory.

Náš přístup

Z investičního hlediska jsou pro výběr lokality daňové úlevy a pobídky často rozhodujícím faktorem. Vlády po celém světě nabízejí pobídky společnostem, které se rozhodnou podnikat na území daného státu, přičemž identifikace a získání těchto pobídek často vyžaduje odborné znalosti a technickou podporu.

Náš globální tým monitoruje pobídky poskytované jednotlivými státy v jednotlivých sektorech podnikání, včetně pobídek na inovace, výzkum a vývoj a kapitálové investice. Na základě aktivního přístupu úzce spolupracujeme s klienty během celého zdaňovacího období tak, aby mohli získat přístup k programům podpory a včas žádosti zpracovat.

Daňové pobídky nabraly na důležitosti zejména v souvislosti s nejistou situací vyvolanou pandemií Covid-19, která vedla mnohé vlády po celém světě k rozšíření programů podpory s cílem zmírnit ekonomický dopad pandemie. Náš Covid-19 Global Tax and Law Tracker, který byl spuštěn hned na počátku pandemie, shromažďuje na jednom místě přehled úlev a pobídek v 75 zemích po celém světě.

Náš zkušený tým složený z odborníků na daně, účetnictví a právo (v České republice úzce spolupracujeme s právní kanceláří) vás provede celým procesem získání podpory, přičemž vám poradíme s výběrem jednotlivých programů nejvhodnějších pro vaše podnikání a investiční plány. Naše národní týmy jsou v kontaktu jak s poskytovateli podpory, tak mají odborné znalosti v oblasti dodržování předpisů, reportingu a ostatních lokálních specifik pro získání vámi očekávaných benefitů.

Naše služby

  • Plánování koncepce pro maximální možné využití nabízených úlev a pobídek;
  • Příprava žádostí a projektů včetně vyhodnocení jejich finanční způsobilosti pro podporu;
  • Komunikace s lokálními poskytovali podpory pro zvýšení šancí na úspěšné získání dané výhody.

Žádost o nabídku