Studie dodavatelů pro letectví a aeronautiku 2016

Skupina Mazars je potěšena představit vám studii z oboru letectví a aeronautiky zabývající se tématem "Jak efektivně řídit výrazné zvýšení produkce".

Celosvětová poptávka

Makroekonomické faktory v dnešní globální ekonomice vedly k výraznému zvýšení poptávky po nových letadlech. Výsledkem je velké množství nesplněných objednávek pro Airbus a Boeing, hlavní výrobce v leteckém průmyslu, které letos dosáhly historického maxima. V reakci na to zvýšili Airbus a Boeing svou výrobu jednouličkových letadel, aby utišili světovou poptávku. Výroba letadla je poměrně velký a nákladný projekt. Nebude mít navýšení produkce o 25-40%, v tak krátkém časovém úseku, dominový efekt na celé odvětví?

Abychom co nejlépe dokázali odpovědět na tuto otázku, vydali jsme se zkoumat, jak může zvýšení rychlosti produkce ovlivnit dodavatele v celém globálním dodavatelském řetězci. Před začátkem léta jsme provedli nezávislý globální průzkum v Evropě a Severní Americe ve spolupráci se Sciences Po University a udělali jsme řadu rozhovorů s odborníky na letectví a aeronatiku z Francie, Maroka a USA. 

Hlavní zjištění

Tato publikace obsahuje příležitosti a rizika, kterým dodavatelé čelí při naplňování globálního dodavatelského řetězce. Studie také zdůrazňuje některé klíčové rozdíly mezi hlavními dodavateli v Severní Americe a Evropě, kde se většina z nich nachází.

Klíčová zjištění naší studie lze shrnout do následujících 5 bodů:

  • Tlak na cenu
  • Účinnost
  • Diverzifikace
  • Globalizace
  • Restrikce rychlého navýšení výroby

Chcete vědět více informací? Stáhněte si naši studii v angličtině:

Document

Mazars study- 2016 aerospace and defense – Supplier of the fittest
Mazars study- 2016 aerospace and defense – Supplier of the fittest