Mazars CEE Tax Guide 2022: Průvodce daněmi ve 22 zemích střední a východní Evropy

Společnost Mazars zveřejnila již podesáté daňového průvodce, který představuje srovnání daňových systémů 22 zemí regionu CEE pro rok 2022.

Průvodce přináší aktuální informace o daních a mzdách ve 22 zemích střední a východní Evropy, včetně nákladů na pracovní sílu, daní z příjmů právnických a fyzických osob, nepřímých daní či převodních cen. Studie slouží k dlouhodobým investičním rozhodnutím a analyzuje dlouhodobé trendy zdanění a zásadní změny daňových režimů, a to jak ve srovnání vzájemném, tak i v souvislosti s předchozími roky.

Kromě Visegrádské skupiny analyzuje průvodce daňové režimy zemí jihovýchodní Evropy, Německa, Rakouska, jihoevropských států, Ukrajiny a pobaltských států se zaměřením na změny a trendy v daňových režimech.

Klíčové poznatky:

  • Daňové zatížení regionu zůstává poměrně široké, pohybuje se mezi 15 a 51 %.
  • Země si zachovávají charakteristicky odlišný přístup ke zdanění příjmů a daňovým úlevám pro rodiny s dětmi.
  • DPH zůstává hlavním zdrojem daňových příjmů v uvedených zemích; digitální technologie viditelně zlepšily efektivitu výběru daní
  • V regionu přetrvávají značné rozdíly v přístupu ke zdanění právnických osob. Pouze jedna země snížila od loňského roku sazbu daně ze zisku právnických osob.

Doufáme a věříme, že pro vás bude tento průvodce užitečný a inspirativní. Zahrnuli jsme také kontaktní informace na naše kanceláře a odborníky Mazars.

Stáhněte si průvodce v angličtině, Mazars CEE Tax Guide 2022, kliknutím na odkaz níže.

Navštivte interaktivní online platformu Mazars CEE Tax Guide 2022:

Mazars Central and Eastern European tax guide 2022

Kontakty

Document

Mazars CEE Tax Guide 2022 česká verze
Mazars CEE Tax Guide 2022 česká verze