CEE TAX GUIDE 2020: Trendy a fakta o daních v 21 zemích CEE

Díky spolupráci napříč kancelářemi Mazars ve střední a východní Evropě vydáváme již po osmé naši publikaci, která poskytuje aktuální informace o daňových režimech ve státech daného regionu.

Mazars již po osmé zveřejnil CEE Tax Guide - daňový průvodce pro střední a východní Evropu 2020, který představuje srovnání daňových systémů 21 zemí střední a východní Evropy do roku 2020.

Publikace si klade za cíl stát se důležitým průvodcem pro investory,, kteří plánují investice v regionu a poukazuje také na převládající trendy a klíčové informace v oblasti daní. Letošní publikace zahrnuje kromě Visegrádské čtyřky také země jihovýchodní Evropy, Rusko, Ukrajinu a pobaltské státy. Průzkum 2020 se zaměřuje na mzdové náklady, nepřímé daně, daň z příjmu právnických osob a převodní ceny na zkoumaných trzích.

Hlavní zjištění CEE Tax Guide 2020:
• Mzda a mzdové náklady se v jednotlivých zemích regionu výrazně liší
• Pandemie může změnit roli přímých daní
• Daňové úřady stále více kontrolují vnitroskupinové transakce ve většině zemí

Doufáme a věříme, že naši čtenáři považují toto shrnutí za užitečné a inspirativní. Musíme zdůraznit, že informace publikované v brožuře odrážejí situaci k 1. lednu 2020, tedy systémům, které byly účinné před pandemií. Kolik z daňové účinnosti ze začátku roku budeme muset v důsledku ekonomické recese přepsat – ne jen v kontextu dočasných nařízení, ale i z dlouhodobého hlediska – zveřejníme v publikaci příští rok.

V brožuře se zaměřujeme na dlouhodobé trendy, na nichž se zakládají investiční rozhodnutí v zemích regionu. Například dočasné daňové úlevy, které mají do nějaké míry všechny země, neovlivňuje dlouhodobé rozhodování, tedy jejich prezentace nejsou součástí tohoto daňového průvodce…

Navštivte interaktivní online platformu Mazars CEE Tax Guide 2020

Document

Mazars CEE TAX GUIDE 2020
Mazars CEE TAX GUIDE 2020