Mazars Payroll Newsletter 11/2021

Představujeme vám listopadové číslo Payroll newsletteru, ve kterém vás pravidelně informujeme o novinkách v oboru, přinášíme přehled o aktuální legislativě a dozvídáte se také bližší údaje o našich seminářích, webinářích a dalších aktivitách.

V tomto čísle především informujeme o změnách, které přináší novela zákoníku práce připravená MPSV. Ta se bude zejména týkat práce z domova, rodičů a také zaměstnanců pracujících na dohody mimo pracovní poměr. V současné době je v připomínkovém řízení a předpokládá se, že u některých bodů návrhu dojde k určitým úpravám. Poté ji ještě bude muset schválit vláda a zákonodárci. Začít platit by pak měla po vyhlášení ve Sbírce zákonů, což by mohlo být v prvním čtvrtletí příštího roku.

Řada změn zákoníku práce vyplývá z nařízení 2 evropských směrnic - o rovnováze pracovního a soukromého života (WLB) a o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v Evropské unii (TPWC). O případných změnách v návrhu, stejně tak jako o schválení zákona, vás budeme informovat

Děkujeme za vaši laskavou pozornost a přejeme vám příjemné čtení.

Document

Payroll Newsletter 11/2022
Payroll Newsletter 11/2022