Mazars CEE Deal Advisory Highlights 2021

V roce 2021 a již šestým rokem v řadě byl Mazars zařazen mezi 5 předních poradců pro transakce ve střední a východní Evropě na základě tabulky Mergermarket CEE Accountant League Table podle počtu úspěšných obchodů.

Naše hlavní body představují výběr projektů, na kterých jsme se podíleli v celém regionu.

Stáhnout publikaci "Mazars CEE Advisory 2021 Highlights"

S ohledem na tento rok existuje několik klíčových témat, která řídila a ovlivnila transakční aktivity Mazars ve střední a východní Evropě:

1. Příchozí investice od strategických investorů pocházejících z USA, Německa, Francie, Spojeného království, Nizozemska, Beneluxu a Skandinávie;

2. Zvýšený počet transakcí zahrnujících kupující ze střední a východní Evropy;

3. Posílení zájmu o fondy private equity (PE) pro region;

4. Rozsáhlá aktivita v oblasti M&A v následujících sektorech: technologie, průmysl, energie a obnovitelné zdroje, zdravotnictví a farmacie, nemovitosti, stavebnictví a telekomunikace.

Mazars očekává, že tato témata budou v roce 2022 stále ovlivňovat aktivity v oblasti střední a východní Evropy. Vyhlídky na nadcházející měsíce jsou relativně pozitivní: Střední a východní Evropa má dobrou pozici, aby mohla těžit z období po pandemii Covid-19, přičemž hlavními hybateli tohoto trendu jsou průmyslový nearshoring, plánování nástupnictví, aktivita fondů PE, posun k obnovitelným zdrojům a další konsolidace trhu ve vybraných sektorech.

Document

Mazars CEE Deal Advisory Highlights 2021
Mazars CEE Deal Advisory Highlights 2021