Vyhlášení ankety TOP ženy Česka 2017, 22.1.2018

Společnost Mazars měla opět čest být partnerem ankety TOP ženy Česka, a to již 13. ročníku, který tradičně organizovalo vydavatelství Economia.

Výsledky třináctého ročníku byly vyhlášeny 22. ledna 2018 v pražském fóru Karlín. V anketě Top ženy Česka 2017 porota ocenila 14 inspirativních žen.

Mezi manažerkami letos zvítězila Taťána le Moigne, šéfka tuzemské pobočky společnosti Google. Dále uspěla také šéfka Slevomatu Marie Havlíčková, která v loňském roce společnost provedla akvizicí britskou skupinou Secret Escapes.

Designérka Tereza Horáková pracovala čtyři roky pro technologickou společnost Avast. Pak se rozhodla udělat změnu a zamířit do start-upu. Její okolí ji ale příliš nepodpořilo. "Každá žena, za kterou jsem s tím přišla, se mi odchod z práce snažila vymluvit. Namítala jsem, že je ideální chvíle to jít zkusit," vzpomíná mladá kreativní ředitelka start-upu SlidesLive. I ona byla jednou ze 14 inspirativních žen, které v pondělí porota ocenila v anketě TOP ženy Česka 2017. Mezi podnikatelkami uspěla Jaroslava Valová, zakladatelka rodinné firmy Siko koupelny.

"Ženy často pochybují, zda zvládnou agresivní prostředí byznysu, v péči o děti a rodinu ale pochyby zpravidla nemají," říká Taťána le Moigne, šéfka českého Googlu, která ve své kategorii obsadila první příčku. "Role mužů a žen byla po tisíciletí jasná. V byznysu ženy příliš natrénováno nemají. Je to otázka času, vzdělání a příležitostí, aby dostatečné množství žen vidělo vzory žen jako dobrých lídrů. Pak budou mít více odvahy a motivace to zkusit taky," vysvětluje oceněná manažerka.

Na snímku Jana Boštíková, partnerka HR & Payroll Services, jako jedna z porotkyň (na fotografii vpravo) a Martina Kučerová, BD manažerka z Mazars na vyhlášení TOP ženy Česka

Oceněná zakladatelka společnosti Renomia Jiřina Nepalová a managing partner Mazars Milan Prokopius (uprostřed) na vyhlášení ankety TOP ženy Česka 2017