Tiskové zprávy Mazars

Níže najdete tiskové zprávy Mazars.

Právní revoluci po roce hodnotí kladně tři čtvrtiny manažerů, vítají smluvní svobodu, 27.4.2015

S revoluční proměnou soukromého práva v podobě nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích souhlasí po roce od jejich účinnosti 75 % manažerů předních českých firem. Většina z nich vítá větší smluvní svobodu. Rekodifikace se v praxi projevila například změnami konkrétních smluv i obchodních podmínek. Při přechodu na nové kodexy si na pomoc manažeři předních českých firem zvali odborníky, zejména externí či interní právníky, ale i daňové poradce. Tyto a další závěry přinesl průzkum, který v prvních měsících letošního roku uskutečnily společnosti Mazars a PRK Partners. Reprezentativní vzorek tvořilo 122 top manažerů firem, které působí v Česku.

Petr Drahoš a Tereza Köppelová jsou Daňaři roku, 27.1.2015

Společnost Mazars výrazně zabodovala v pátém ročníku soutěže „Daňař & daňová firma roku 2014“. Její daňoví poradci Petr Drahoš a Tereza Köppelová zvítězili ve svých kategoriích a zároveň byli oba zvoleni do „Daňové kanceláře snů“. Zatímco Petr Drahoš zvítězil v kategorii „Největší daňové hvězdy – daň z přidané hodnoty“, Tereza Köppelová, která se specializuje na oblast zdanění fyzických osob, byla jednou ze tří výherců kategorie „Největší daňové naděje“ (soutěž pro daňové odborníky do 34 let).

Mazars posílil tým o specialistu na transakční poradenství Borise Gnotha, 21.1.2015

Auditorská a poradenská společnost Mazars od ledna posílila svoje daňové oddělení o manažera Borise Gnotha, specialistu na oblast transakčního poradenství. Boris Gnoth se dlouhodobě věnuje problematice mezinárodního zdanění, daně z přidané hodnoty a procesnímu právu daňovému. V minulosti během odborné praxe získané v předních českých i mezinárodních poradenských společnostech rovněž působil jako vedoucí auditorských týmů. Boris Gnoth vystudoval mezinárodní vztahy a oceňování podniku na VŠE v Praze a mezinárodní daňové právo ve Vídni. Od roku 2005 je registrovaným daňovým poradcem. Boris Gnoth hovoří česky, anglicky a německy.

Kdo bude v roce 2015 danit důchod (30.9.2014)

Za rok 2015 bude pravděpodobně danit starobní důchod více penzistů, než tomu bylo v roce 2014. Od 1. ledna 2015 by měla vstoupit v účinnost novela zákona o daních z příjmu, která již byla schválena poslaneckou sněmovnou. Tato novela opětovně zavádí limit pro vlastní příjem ze zaměstnání, podnikání nebo pronájmu, pokud osoba současně pobírá starobní důchod. Při překročení zmíněného limitu dochází ke zdanění celého důchodu. Kteří penzisté si ale se zdaněním důchodu lámat hlavu nemusejí?

Dvě třetiny manažerů podporují ohlašovací povinnost při převodu do daňového ráje (23.9.2014)

Pokud vláda zavede pro podnikatele ohlašovací povinnost při převodu peněz do takzvaných daňových rájů, bude to mít pozitivní efekt v boji s daňovými úniky. Pro podobné opatření se v exkluzivním průzkumu provedeném společností Mazars vyjádřily téměř dvě třetiny dotázaných manažerů. Odpovídalo celkem 102 respondentů, většina z nich v českých firmách zastává posty výkonných a finančních ředitelů.

Share