Tiskové zprávy Mazars

Níže najdete tiskové zprávy Mazars.

Mazars Group zvýšila obrat o 12,8 % a urychlila mezinárodní expanzi, 15.3.2018

Mezinárodní poradenská společnost Mazars Group pokračuje v růstu a mezinárodní expanzi. Ve finančním roce 2016 – 2017 dosáhla obratu 1,5 miliardy euro, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 12,8 %. Skupina tak udělala další významný krok ke splnění ambiciózního cíle k dosažení obratu 2 miliard eur v roce 2020. V rámci tohoto cíle pokračuje i mezinárodní expanze společnosti. V lednu 2018 otevřením zastoupení v Kolumbii a Ugandě její mezinárodní působnost zahrnuje globálně 86 zemí a více než 300 kanceláří.

Mazars je 2. nejžádanějším zaměstnavatelem v daních, Julie Prokopová zvítězila v kategorii Daňové naděje, 19.2.2018

Poradenská společnost Mazars uspěla v osmém ročníku soutěže „Daňař a daňová firma roku“. V prestižní kategorii Nejžádanější zaměstnavatel v daních obsadila skvělou druhou příčku. Kromě toho daňová poradkyně Mazars Julie Prokopová, která se zabývá oblastí daně z příjmů právnických osob, zvítězila s velkým náskokem v kategorii Daňové naděje. Uspěl i její kolega Petr Drahoš, který obsadil druhé místo v jedné z hlavních individuálních kategorií Daňař roku 2017 – Daň z přidané hodnoty. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním galavečeru ve čtvrtek 15. února v pražském hotelu International.

Mazars CEE Tax Guide 2017, 17.8.2017

Odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v České republice druhé nejvyšší (34 %) z 19 zemí střední a východní Evropy. Žebříčku vévodí Slovensko, kde souhrnné pojistné dosahuje 35,2 % z hrubé mzdy. Pokud se mezinárodní společnosti rozhodnou pro investice v některé z 19 zemí střední a východní Evropy musejí počítat s nejvyššími daněmi i náklady na zaměstnance v Řecku. Investoři zde zaplatí nejvyšší korporátní daň (29 %), vysoká je i DPH a odvody na sociálním a zdravotním pojištění.

Mazars je Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních, členem Daňové kanceláře snů je Petr Drahoš, 16.2.2017

Praha, 16. února 2017 – Poradenská společnost Mazars získala nejprestižnější korporátní ocenění v 7. ročníku soutěže „ČSOB Daňař a daňová firma roku“ a stala se na základě hlasování veřejnosti „Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních“. Ze slavnostního vyhlášení, které se uskutečnilo 16. února v hotelu International, si také individuální ocenění odnesl daňový poradce Mazars Petr Drahoš. Jako jeden z nominovaných s nejvíce hlasy, podruhé obhájil zvolení do tzv. Daňové kanceláře snů (v kanceláři snů je 7 odborníků s největším počtem hlasů v kategoriích Největší daňové hvězdy a Největší daňové naděje). Odborník na oblast daně z přidané hodnoty získal své ocenění v kategorii, kde hlasovala odborná veřejnost.

Novým partnerem Mazars a vedoucím Německé desky je Adrian Cloer, 13.1.2017

Praha, 13. ledna 2017 – Adrian Cloer se stal novým partnerem Mazars Česká republika a zároveň vedoucím Německé desky. Uznávaný odborník v oblasti mezinárodního zdanění bude odpovědný za rozvoj vztahů s německy mluvícími klienty v celém regionu střední a východní Evropy (CEE). Vedle pražského působení bude Adrian Cloer i nadále zastávat pozici partnera berlínské kanceláře Mazars a povede odtamtud i tým mezinárodního daňového strukturování.

Kontrolní hlášení zatěžuje administrativu firem, uznávají ale, že se novinka osvědčila, 1.12.2016

Praha, 1.12.2016 - Kontrolní hlášení, které stát zavedl kvůli lepšímu výběru daní od ledna letošního roku, komplikuje plátcům DPH jejich podnikání. Stěžují si zejména na administrativu spojenou s jeho zavedením. Pro třetinu podnikatelů tak negativa tohoto institutu převyšují pozitiva. Firmy ale na druhou stranu uznávají, že se novinka jako zdroj informací pro daňovou správu osvědčila. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu provedeného společností Mazars. V průběhu října a listopadu 2016 odpovídalo celkem 103 respondentů, většina z nich v českých firmách zastává posty výkonných nebo finančních ředitelů.

Poradenská a auditorská společnost Mazars představuje novou brandovou kampaň "Inspirováni dokonalostí", 2.11.2016

Auditorská a poradenská společnost Mazars spustila začátkem listopadu reklamní a inzertní kampaň s cílem zviditelnit značku a dostat se do povědomí byznysové i širší veřejnosti. Hlavním motivem a ústřední postavou vizuálů i nového korporátního videa je mladá baletka, která provází diváky známými i neznámými místy staré Prahy. Motiv baletky je dále doprovázen sloganem „Inspirováni dokonalostí“.

Mazars CR introduces new brand campaign, 7.11.2016

Mazars Czech Republic, auditing and consulting firm launched an advertising and billboard campaign at the beginning of November with the goal of increasing the brand’s visibility and improving the awareness among business circles and the general public. The main motif and central figure of the visuals and the new corporate video is a young ballerina, who takes the viewer to well-known and lesser-known sites in the ancient city of Prague. The motif of the ballerina is also accompanied by the slogan “Inspired by excellence”.

Share