Tiskové zprávy Mazars

Níže najdete tiskové zprávy Mazars.

Mazars Group zvýšila obrat o 12,8 % a urychlila mezinárodní expanzi, 15.3.2018

Mezinárodní poradenská společnost Mazars Group pokračuje v růstu a mezinárodní expanzi. Ve finančním roce 2016 – 2017 dosáhla obratu 1,5 miliardy euro, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 12,8 %. Skupina tak udělala další významný krok ke splnění ambiciózního cíle k dosažení obratu 2 miliard eur v roce 2020. V rámci tohoto cíle pokračuje i mezinárodní expanze společnosti. V lednu 2018 otevřením zastoupení v Kolumbii a Ugandě její mezinárodní působnost zahrnuje globálně 86 zemí a více než 300 kanceláří.

Mazars je 2. nejžádanějším zaměstnavatelem v daních, Julie Prokopová zvítězila v kategorii Daňové naděje, 19.2.2018

Poradenská společnost Mazars uspěla v osmém ročníku soutěže „Daňař a daňová firma roku“. V prestižní kategorii Nejžádanější zaměstnavatel v daních obsadila skvělou druhou příčku. Kromě toho daňová poradkyně Mazars Julie Prokopová, která se zabývá oblastí daně z příjmů právnických osob, zvítězila s velkým náskokem v kategorii Daňové naděje. Uspěl i její kolega Petr Drahoš, který obsadil druhé místo v jedné z hlavních individuálních kategorií Daňař roku 2017 – Daň z přidané hodnoty. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním galavečeru ve čtvrtek 15. února v pražském hotelu International.

Mazars CEE Tax Guide 2017, 17.8.2017

Odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v České republice druhé nejvyšší (34 %) z 19 zemí střední a východní Evropy. Žebříčku vévodí Slovensko, kde souhrnné pojistné dosahuje 35,2 % z hrubé mzdy. Pokud se mezinárodní společnosti rozhodnou pro investice v některé z 19 zemí střední a východní Evropy musejí počítat s nejvyššími daněmi i náklady na zaměstnance v Řecku. Investoři zde zaplatí nejvyšší korporátní daň (29 %), vysoká je i DPH a odvody na sociálním a zdravotním pojištění.

Mazars je Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních, členem Daňové kanceláře snů je Petr Drahoš, 16.2.2017

Praha, 16. února 2017 – Poradenská společnost Mazars získala nejprestižnější korporátní ocenění v 7. ročníku soutěže „ČSOB Daňař a daňová firma roku“ a stala se na základě hlasování veřejnosti „Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních“. Ze slavnostního vyhlášení, které se uskutečnilo 16. února v hotelu International, si také individuální ocenění odnesl daňový poradce Mazars Petr Drahoš. Jako jeden z nominovaných s nejvíce hlasy, podruhé obhájil zvolení do tzv. Daňové kanceláře snů (v kanceláři snů je 7 odborníků s největším počtem hlasů v kategoriích Největší daňové hvězdy a Největší daňové naděje). Odborník na oblast daně z přidané hodnoty získal své ocenění v kategorii, kde hlasovala odborná veřejnost.

Novým partnerem Mazars a vedoucím Německé desky je Adrian Cloer, 13.1.2017

Praha, 13. ledna 2017 – Adrian Cloer se stal novým partnerem Mazars Česká republika a zároveň vedoucím Německé desky. Uznávaný odborník v oblasti mezinárodního zdanění bude odpovědný za rozvoj vztahů s německy mluvícími klienty v celém regionu střední a východní Evropy (CEE). Vedle pražského působení bude Adrian Cloer i nadále zastávat pozici partnera berlínské kanceláře Mazars a povede odtamtud i tým mezinárodního daňového strukturování.

Kontrolní hlášení zatěžuje administrativu firem, uznávají ale, že se novinka osvědčila, 1.12.2016

Praha, 1.12.2016 - Kontrolní hlášení, které stát zavedl kvůli lepšímu výběru daní od ledna letošního roku, komplikuje plátcům DPH jejich podnikání. Stěžují si zejména na administrativu spojenou s jeho zavedením. Pro třetinu podnikatelů tak negativa tohoto institutu převyšují pozitiva. Firmy ale na druhou stranu uznávají, že se novinka jako zdroj informací pro daňovou správu osvědčila. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu provedeného společností Mazars. V průběhu října a listopadu 2016 odpovídalo celkem 103 respondentů, většina z nich v českých firmách zastává posty výkonných nebo finančních ředitelů.

Share