Newslettery ze mzdové oblasti

Níže najdete všechny naše newslettery týkající se mzdové a personální oblasti.

Mazars Payroll Newsletter 7/2016

Rádi bychom Vám představili další číslo Payroll newsletteru, ve kterém Vás pravidelně informujeme o novinkách v oboru, představujeme aktuální legislativu a dozvídáte se také bližší údaje o našich seminářích a dalších aktivitách.

Mazars Payroll Newsletter 2/2016

V tomto čísle vám přinášíme přehledný seznam ročních povinností souvisejících se mzdovou oblastí spolu s termíny stanovenými pro jejich plnění. Kromě toho přinášíme znovu souhrnný přehled nejvýznamnějších změn v mzdové legislativě pro rok 2016.

Mazars Payroll Newsletter 12/2015

V tomto čísle se podrobně věnujeme změnám v provádění exekučních srážek ze mzdy. Podle novely zákona jsou totiž exekuční srážky prováděny i z odměny z dohody o provedení práce. Dozvíte se nové informace pro bodové hodnocení pracovního úrazu. Od Nového roku také definitivně zaniká tzv. II. pilíř důchodového spoření. Kromě toho se v newsletteru dozvíte také mnoho dalších novinek.

Souběh funkcí & opční plány

Payroll Newsletter č. 1 (květen 2014) přináší informace o souběhu funkcí a také se věnuje opčním a akciovým zaměstnaneckým plánům. Tento Newsletter byl vytvořen ve spolupráci s advokátní kanceláří DLA Piper Praha.

Povodně

V mimořádném čísle našeho newsletteru vám přinášíme informace k bohužel velmi aktuálnímu tématu povodňových a popovodňových opatřeních.

Pracovnělékařské služby

V aktuálním čísle newsletteru vám přinášíme informace o pracovnělékařských službách. Nová právní úprava vnesla do této oblasti důležité změny a nové povinnosti, jejichž přehled jsme pro vás připravili.

Důchodová reforma & mateřská a rodičovská dovolená

V aktuálním čísle newsletteru vám přinášíme informace o tématu, které hýbe celou naší společností, a sice tématu důchodové reformy. Přinášíme Vám upřesnění k medializovaným prohlášením a informacím vytrženým z kontextu a rekapitulujeme jednotlivé změny. Vedlejší téma se pak věnuje odchodům na mateřské a rodičovské dovolené. aktuálním čísle newsletteru vám přinášíme informace o tématu, které hýbe celou naší společností, a sice tématu důchodové reformy. Přinášíme Vám upřesnění k medializovaným prohlášením a informacím vytrženým z kontextu a rekapitulujeme jednotlivé změny. Vedlejší téma se pak věnuje odchodům na mateřské a rodičovské dovolené.

Zaměstnávání absolventů & trainees

Před časem skončily prázdniny, začal nový školní rok a to je každoročně období, kdy se na trhu práce objevuje zvýšený počet uchazečů o práci – absolventů vysokých a středních škol. Možná právě v tuto chvíli ve vaší firmě přemýšlíte o tom, kým obsadit volná nebo nově vytvořená místa. V aktuálním čísle payroll newsletteru vám přinášíme informace, které vám mohou v tomto rozhodování pomoci.

Osobní údaje o zaměstnancích

V letním čísle (vydání pro červenec a srpen 2012) našeho pravidelného zpravodaje Vám přinášíme informace o tom, jak nakládat s osobními údaji zaměstnanců. Rubrika "novinky" se dotýká projednávané novelizace zákona o úrazovém pojištění, zaměstnanců a o změně v některých výkazech zasílaných Českému statistickému úřadu.

Pracovní úrazy

V březnovém čísle našeho pravidelného zpravodaje Vám přinášíme podrobný návod, na co nezapomenout při řešení pracovních úrazů.

Share