Archiv

Mazars v médiích - Naši odborníci z oddělení auditu, daňového poradenství, účetního poradenství, znaleckého ústavu byli citování v následujících mediálních článcích a komentářích.

Večer Beaujolais nouveau a Svatomartinské zahájil Týden Francie, 19.11.2018

Dvě oblíbené společenské události se v letošním roce propojily a třetí čtvrtek v listopadu se konal jedinečný zahajovací večer Týdne Francie spojený s degustačním večerem mladých vín Beaujolais nouveau a Svatomartinského. Do Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí přišlo více než 400 milovníků francouzské kultury, gastronomie a mladých vín. K ochutnání bylo šest vzorků Beaujolais, které se podle mnohých letos opravdu vydařilo, a 11 druhů svatomartinského vína.

Solidární daň je nejen pro bohaté. Kdo ji musí zaplatit za rok 2018? 2.11.2018

Platbě sedmi procentní solidární daně podléhají pouze příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání) a samostatné vıdělečné činnosti nad limit, kterı pro rok 2018 činil 1 438 992 korun. „Solidární daň však neplatí lidé s nadstandardními příjmy z kapitálového majetku, z pronájmu nebo z prodeje nemovitosti, neboť pasivní příjmy solidární dani nepodléhají,“ vysvětluje Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

Opožděné placení daní se ještě více prodraží; 30.10.2018

Placení daní musejí věnovat dostatek pozornosti nejen živnostníci, ale i zaměstnanci nebo penzisté. A nejde přitom jen o daň z příjmů. Kupříkladu majitelé nemovitosti platí každoročně daň z nemovitých věcí, při koupi nemovitosti se zase platí daň z nabytí nemovitých věcí. Opožděná platba jakékoliv daně je totiž sankcionována.

Co by si měli zaměstnanci ohlídat ve mzdové účtárně, 6.10.2018

Podzim je období, kdy mladí lidé čerstvě po ukončení škol obvykle nastupují do svého prvního zaměstnání. Čekají je tak zcela nové starosti, kupříkladu s placením daní. Za většinu z nich bude daňové povinnosti vyřizovat zaměstnavatel prostřednictvím mzdové účetní. Ta ale není vševědoucí, a proto je potřeba s ní pravidelně komunikovat, vyplňovat příslušné tiskopisy a nosit jí potřebné doklady. V opačném případě zaměstnancům hrozí, že budou zbytečně platit vyšší daně. S nástupem do prvního zaměstnání se mnoho absolventů vůbec poprvé osobně setká s tematikou placení daní a s pojmy jako hrubá, čistá a superhrubá mzda, daňové slevy a odpočty či roční zúčtování daně.

Share