Archiv

Mazars v médiích - Naši odborníci z oddělení auditu, daňového poradenství, účetního poradenství, znaleckého ústavu byli citování v následujících mediálních článcích a komentářích.

Už mi nevolej. Jak vám pomůže GDPR proti nabídkám přes mobil? 29.5.2018

S nařízením o ochraně osobních údajů budou firmy opatrnější při nabízení produktů přes telefonní hovor nebo SMS. Když už nechcete, aby vám něco nabízeli, upozorněte je na to.

Od pátku 25. května 2018 je účinné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Má zajistit větší ochranu osobních dat. Praktický dopad má třeba na nabídky přes telefon. Když vám někdo bude nabízet třeba půjčku přes SMS nebo tarif na volání přes hovor na váš mobil a nebude mít od vás souhlas ke zpracování osobních údajů, může mít problém. Spolu s experty poradíme i to, jak se od takových nabídek „odstřihnout“, pokud už je nechcete dostávat.

Očima expertů: Zdanit pojišťovnám rezervy? 18.5.2018

Slibem nezarmoutíš. Andrej Babiš by mohl vyprávět. Sehnat peníze na realizaci plánů z cest po krajích a z vládního prohlášení, ale nebude hračka. Nějaká ta miliardička by se našla třeba u pojišťoven. Může si ji vzít, nebude chybět, když přijde velká pohroma a budou se muset vyplácet pojistky?

Začíná období brigád. Kdy mají studenti nárok na vrácení daní? 22.5.2018

Letní období je pro mnoho studentů příležitostí k finančnímu přilepšení na brigádách a pro absolventy středních a vysokých škol zase dobou nástupu do prvního zaměstnání. V řadě případů jim pak vzniká nárok na vrácení daní.

V praxi si studenti přivydělávají nejčastěji na pracovní dohody, tedy dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti. Výhodou je, že na tyto dohody přitom mohou pracovat pro více zaměstnavatelů současně.

Přivyděláváte si při studiu? Možná vám vznikl nárok na daňovou vratku, 28.5.2018

Pokud si jako studenti či absolventi přivyděláváte brigádami, vznikne vám v řadě případů nárok na daňovou vratku. Zaplacené sociální a zdravotní pojištění se však nikdy nevrací. „Odvedenou zálohovou nebo srážkovou daň z příjmu je však možné obdržet v plném nebo částečném rozsahu zpět po provedení ročního zúčtování daně nebo podaní daňového přiznání za rok 2018,“ doplňuje Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

Luboš Brigant vedoucím korporátních daní v daňovém oddělení Mazars, 5.5.2018

Poradenská a auditorská společnost Mazars posiluje svoje daňové oddělení. Novým vedoucím týmu korporátních daní se stal zkušený manažer Luboš Brigant, který má více než dvanáctiletou zkušenost s poskytováním daňově poradenských služeb.

Luboš Brigant měl ve své dosavadní praxi možnost zaměřovat se zejména na realizaci komplexních daňových projektů pro českou i mezinárodní klientelu z různých odvětví ekonomiky.

Kromě firemních daní se Luboš Brigant bude jako nový vedoucí daňového German desku zaměřovat na budování vztahů a péči o německy mluvící klienty Mazars.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, je certifikovaným daňovým poradcem a členem sekcí daně z příjmů právnických osob a daně z přidané hodnoty Komory daňových poradců. Hovoří česky, německy a anglicky.

Odevzdání přehledů pro sociálku a pojišťovny je za dveřmi, 14.4.2018

Podnikatele čeká po přiznání k dani z příjmu další povinnost. Splnit ji musejí do 2. května.
Přehledy zdravotní pojišťovně, respektive České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) musejí OSVČ odeslat měsíc po nejzazším termínu pro podání daňového přiznání - tedy nejpozději ve středu 2. května. Pouze ti podnikatelé, kteří mají ze zákona povinný audit, případně jim přiznání k dani z příjmu vyplňuje daňový poradce, mají dostatek času, a to do 1. srpna 2018. O odkladu ale musejí obě instituce informovat do konce čtvrtého kalendářního měsíce.

Share