Archiv

Mazars v médiích - Naši odborníci z oddělení auditu, daňového poradenství, účetního poradenství, znaleckého ústavu byli citování v následujících mediálních článcích a komentářích.

S výdajovým paušálem lze opět využít slevu na manželku a na děti, 22.5.2017

Jednoduchost, administrativní nenáročnost a možnost daňové úspory, to jsou hlavní výhody, proč využít stanovení výdajů paušálem. V minulých letech však OSVČ stanovující výdaje paušálem nemohly uplatnit některé daňové slevy. Daňová novela jim však možnost využít daňové zvýhodnění na děti a slevu na manželku vrací. Uplatnit ji mohou již v daňovém přiznání za rok 2017. Za jakých podmínek?

OSVČ s paušálem budou moci uplatnit i slevu na dítě či manželku už za letošek, 22.5.2017

OSVČ, které si uplatňují výdajový paušál, budou moci opět poprvé za letošní rok uplatnit i slevu na dítě a vyživovanou manželku. Dosud to bylo možné pouze v případě, že součet vašich dílčích základů, u kterých paušál uplatňujete, nepřesahuje 50 % celkového základu daně. „Při využití výdajového paušálu nelze uplatnit již žádné výdaje nad rámec paušálních výdajů, tedy ani kupříkladu paušální výdaj na auto.

Nejžádanější zaměstnavatel v daních sází na vzdělávání i rodinnou atmosféru, 22.5.2017

Česká ekonomika roste a s tím i poptávka firem po službách v oblasti auditu, daňovém a účetním poradenství či po externím zpracování mezd. Zkušených odborníků i mladých perspektivních talentů v těchto oblastech je však na trhu nedostatek. „Doba, kdy stačilo jen napsat klasický inzerát na pracovní portály a posléze si vybírat z celé řady kvalitních uchazečů, kteří se na inzerát ozvali, je dávno pryč,“ potvrzuje Pavel Klein, vedoucí partner daňového oddělení společnosti Mazars, která nedávno obdržela již potřetí ocenění Nejžádanější zaměstnavatel v daních.

Schváleno! Vyšší slevy na děti, které může uplatnit i podnikatel s paušálem, 3.5.2017

Zásadní změny v daních z příjmů přináší novela zákona o daních z příjmů, která je součástí daňového balíčku 2017. Ten začne platit 15 dní po vyhlášení ve Sbírce zákonů, předpokládá se, že to bude 1. června nebo 1. července. Zvýšení daňového zvýhodnění, změny u výdajových paušálů OSVČ či zavedení institutu nespolehlivé osoby – to jsou novinky, které by měly letos v létě začít platit. Vyšší slevy na děti lze uplatnit zpětně za celý rok 2017.

Rodiny s dětmi si díky daňovému balíčku polepší. Zvýší se daňové zvýhodnění na děti, 2.5.2017

Poslanecká sněmovna schválila 4. dubna 2017 daňovou novelu. O tom jsme vás již informovali v článku Daňový balíček podruhé: Co se (ne)schválilo a od kdy platí? Touto novelou byla mimo jiné schváleno zvýšení daňového zvýhodnění na druhé dítě, a to o 200 Kč měsíčně. Na třetí a další dítě došlo k navýšení o 300 Kč měsíčně.

Kdo (ne)musí platit zálohy na daň z příjmů a na pojistné?

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které loni vykonávaly alespoň jeden měsíc samostatnou výdělečnou činnost, musí odevzdat přehledy na příslušnou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. Pokud příjmy za rok 2016 přesáhly 15 000 Kč, musely podat i daňové přiznání. Jak se stanovují zálohy na daň z příjmu, sociální pojištění a zdravotní pojištění pro příští období? „Výpočet záloh ovlivňuje nejenom dosažený hrubý zisk a vypočtená daň z příjmu za rok 2016, ale především, zdali se vykonává hlavní samostatná výdělečná činnost nebo vedlejší,“ zdůraznila Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

Jak na zálohy na daň i sociální a zdravotní pojištění v roce 2017? 24.4.2017

Všechny osoby samostatně výdělečně činné, které vykonávaly v roce 2016 alespoň jeden měsíc samostatnou výdělečnou činnost, musí odevzdat přehledy na příslušnou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. Pokud navíc jejich příjmy za rok 2016 přesáhly 15 000 Kč, musely podat i daňové přiznání. Kdy se musí platit během roku 2017 zálohy na daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění? Jak jsou vysoké minimální zálohy?

Share